Riddu 2004 - en ubetinget suksess

Riddu Riđđu har nå vokst seg større enn noen gang. I år har det vært en økning på 800 solgte billetter fra i fjor. - Vi har satset mye tyngre på markedsføring i år enn tidligere, sier festivalleder Lene Hansen, som konstaterer at festivalen har nytt positivt av dette.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sammarbeidet med Nordlys, ei solid festivalavis og høy kvalitet på programmet blir trekt fram som hovedårsaker til den markante økningen i skuelystene festivaldeltakere. At det kom 3.500 besøkende i løpet av de dagene festivalen varte gjorde at årets Riddu ble større enn noen sinne. Nå kan festivalen skilte med både rekord i besøkende fra antall land og besøkende totalt!
- Men vi kan ikke forvente det store overskuddet, da vi har gjort store investeringer i forkant av festivalen, sier Lene Hansen, som bruker ord som ubetinget suksess når hun skal beskrive årets festival.

I promoterings arbeidet før Riddu 2004 har festivalavisa vært en veldig viktig faktor.
- Distributeringen av den sammen med Nordlys har nok hjulpet oss i å få kommunisert hva Riddu Riddu egentlig er, og at vi er mer enn bare ”noen samiske greier”, sier festivallederen. Selv tror hun mange av de nye besøkende kommer fra Troms og at det i år har vært veldig mange første gangs besøkende på festivalen.

Tekst: Lars H. Kvarsnes
Foto: Bård Lunde