Søknad om markedsplass Riddu 2011
Riddu Riddu marked ønsker å skape et marked med utgangskpunkt i de gamle markedstradisjonene hvor folk kan møtes med sine produkter, kjøpe og selge i et stemningsfullt markedsmiljø. På markedet ønsker vi salg av duodji og samiske produkter, ulike handverksprodukt, kunst, Nord-norske naturprodukter, urter, saft etc.
ÅPNINGSTIDER 10.00 - 01.00 alle dager utenom søndag
Viktig markedsinformajson og påmeldingsskjema under.
- Frist for påmelding 1.juli
- Betaling for standplassen skjer via forhåndsfakturering eller beatling under festivalen.
I henhold til festivalens sikkerhetsreglement ber vi selgerne være oppmerksom på følgende betingelser for standleie:
- Alle selgere har selv ansvar for vakthold på sin stand
- Det er ikke tillatt med bål på markedsområdet på grunn av sikkerhet
- Det er ikke tillatt med forstyrrende musikk i standen.
- Det er ikke tillatt å ha med seg dyr på markedet.
- Markedet er en viktig familievennlig arena for Riddu, det er derfor ikke tillatt å benytte rusmidler på festivalområdet
- Det er ikke tillatt å parkere inne på festivalensområdet. Biler i tilknytning til markedet parkeres på anvist plass ved ledig kapasitet.
- Det er ikke tillatt å drive med matservering fra markedet. Salg av mindre produkter slik som tørkakjøtt, oster, syltetøy m.m må gjøres I henhold til Mattilsynets bestemmelser.
- Overnatting inne på festivalensområdet må avklares på forhånd
- Alle selgere som skal benytte strøm MÅ ha med godkjente jordede strømledninger som er i god stand (sjekk ledningene for sår etc).
- Selgeren er pliktig å sette seg inn i norske skatteregler for blant annet kontantomsetning
Brudd på overnevnte betingelser kan medføre inndragning av festivalpass og utestegning fra området.
Velkommen til Riddu Riddu! Vi ønsker dere lykke til med salget og håper at dere får et hyggelig opphold hos oss.
Priser for markedsplass er som følger:
Boder 1-2 meter: 1000 (eks. mva)
Boder som er større en 2 meter: 1500 (eks. mva) NB: max str. på bod 6 m.
Strøm til bod: 100 kr (eks. mva)
Søknadsskjema markedsselgere













